GPRO – Car

PHA určuje jak bude auto vypadat. Jsou to „auto body“ a cenu jednotlivých kusů na úroveň.
Níže prezentuji, kolik závodů můžete udělat s každým kusem, to vám pomůže rozhodnout se, kam nejlépe investovat více, a mít představu, kdy díly vyměnit.

Každý vůz má 11 kusů, jejichž články (lvl) přispívají ke zvýšení P = Power (Výkon), H = Handling (Ovládání) a A = Acceleration (Zrychlení).

ps. upozorňuji, že údaje jsou pouze odhady a obecná úroveň, trvání je také ovlivněno typem okruhu a riziky, která jsou v závodě použita.

Doba opotřebení autodílů

Rám: 5 závodů
Motor: 3 závody
Přední křídlo: 3 závody
Zadní křídlo: 3 závody
Podvozek: 5 závodů
Bočnice: 4 závody
Chlazení: 5 závodů
Převodovka: 3 závody
Brzdy: 3 závody
Odpružení: 3 závody
Elektronika: 6 závodů

Náklady na autodíly

Přibližně lze říci, že cena každého kusu lvl je 23,85% pro každou úroveň. Například elektronika, která stojí 938 416 USD na lvl 1, náklady na lvl 2 (938 416 +23,85 %) = 1 162 228 USD (zaokrouhleno) na lvl 3, bude stát 1 439 420 USD a tak dále… Tímto způsobem (znalost nákladů na všechny kusy na lvl 1) můžete snadno určit, kolik budou kusy stát později, a rozhodnout se pro investiční strategii zaměřenou na posílení vozu, aniž byste utráceli příliš mnoho, s přihlédnutím jak k ceně každého kusu do určité úrovně, tak na dobu, kdy z ní budou kousky. Poté se můžete rozhodnout, zda zvýšit všechny kusy na stejné úrovni, nebo zvýšit úroveň většiny kusů, které stojí méně a vydrží déle (např. elektronika, podvozek, chlazení, ..) a dalších dílů nižší úrovně, které stojí hodně. (např. motor a převodovka, či brzdy), takže budete mít vždy dobré auto, ale utratíte méně.