GPRO – Testování

Testovací okruhy se používají pro několik věcí, včetně:

Určení opotřebení pneumatik: V tomto případě stačí udělat několik kol stejné délky s různými pneumatikami, abyste viděli rozdíl v trvání mezi různými směsmi
Určete spotřebu paliva: V tomto případě můžete také zajet dlouhý závod – 50 kol s plnou nádrží a zjistit, kolik spotřebujete na daném okruhu.
Určete změnu nastavení: v tomto případě, protože okruh je vždy stejný, můžete vidět, jak se nastavení změnilo s ohledem na teplotu/vlhkost.
Zvyšte vytrvalost jezdce: v tomto případě se musíte pokusit využít všech 100 dostupných kol, jakmile je test dokončen a po závodě může pilot získat až 5-6 bodů
Zvyšování Car Points: to je možná nejdůležitější a nejužitečnější věc pro ty, kteří už jsou ve vyšších kategoriích. Body vozu rozdělené mezi Power, Driveability a Acceleration pomáhají mít dobrou úroveň vozu i s díly nižší úrovně. Takže například budete moci mít auto 7. úrovně, i když všichni máte díly 6. úrovně, díky bodům za auto. Body za auta však s probíhajícími závody ubývají a čím více bodů máte, tím rychleji ubývají. Například pokud má Power 15 bodů, je pravděpodobné, že ve 3 závodech ztratí 1 bod za závod a dosáhne 12, zatímco například pokud má Driveability 9 bodů po 3 závodech, klesne pouze o 1 bod.
Níže je uvedena tabulka testovacích bodů, které lze získat stintem 5 kol, samozřejmě pokud místo 5 kol nastavíte 20, jednoduše vynásobíte 4 (20/5 = 4) a získáte hodnotu svého stintu.

Hodnoty jsou přibližné a závisí na úrovni vozu a řidiče, stejně jako na jakémkoli DT, takže se mohou lišit od vašich skutečných výsledků.

Pozor: Testovací body by neměly být zaměňovány s body Car, což jsou skutečné body Car, ale které získáte až po 3 GP a poté, co projdou příslušným vývojem a výzkumem.

Research priorityPrioritaVýkon (P)Ovládání (H)Zrychlení (A)
No special priorityŽádná priorita1.351.351.35
Top speedMaximální rychlost30.50.5
CorneringZatáčení0.53.00.5
HairpinsHairpins0.50.53.0
BrakingBrzdy1.02.01.0
OvertakingPředjíždění2.01.01.0
ChicanesŠikany1.01.02.0
Test car limitsTest limitů auta0.10.10.1
Setup tuningHledání nastavení0.10.10.1