Spisovatelský koutek

Jsme spisovatelé a tak píšeme, naše témata mohou někoho zajímat a jiný nad nimi ohrne nos. Snad už pro koncept, nebo dané téma, ale tak je to všude, i v životě. Lidé různí a mají různý vkus. Co se líbí jednomu, tak se nemusí líbit druhému. A ač nemáme na psaní tolik času, kolik bychom si přáli – o vydání nemluvě, tak vám alespoň nabízíme pohled do zákulisí takového „Psaní jako koníček“, kdy jsou oba dva partneři jiného ražení i znalostí a zkušeností životem.

Krtečeka (píše pod pseudonymem Karel Keslly Mazánek) většinou nakopne nějaká výzva, ne proto, že by se jí chtěl zúčastnit a splnit, ale je to spíš takový ten prvotní impulz začít zase po odmlce psát a věnovat se mimo jiné jeho aktivity zase psaní knížek a to po večerech a nocích, z čehož Drobek (Molly Codlle), který píše do šuplíku, nemá vůbec žádnou radost, protože ho to ruší. Ale ne psaní jako takové (každý má svoji místnost), ale spíš to, jak si Krteček balí cigarety, chodí v noci na záchod atd. čímž dělá hluk. A jelikož má Drobek lehké spaní, tak ho doslova a do písmene vzbudí i špendlík (ale většinou až k ránu, kdy už vstává do práce). Jinak se Krteček s psaním nijak nemazlí – tedy ve smyslu, že by měl rád dlouhé popisové scény – to opravdu v jeho dílech nehledejte. Krteček je většinou akční a tak miluje akci i v knihách, když se už konečně po x stránkách začne něco dít. Zato Drobek se snaží tzv. vymazlit svá díla k naprosté dokonalosti a vyváženosti. To co Krteček napíše za hodinu, to Drobkovi trvá i týden. Když krtečka chytne múza tak je ochoten i nespat, jen aby to hodil tzv. na papír. Většinou ani neví, co bude následovat, byť hrubý nástřel má v hlavě, ale většinou se to zvrtne do něčeho zcela jiného a tak vlastně vzniká naprosto originální dílo. Kdežto Drobek má svůj koncpt promyšlený do detailu. Píše v klidu a hned opravuje chyby i překlepy, což Krteček dělá až na závěr. Kdysi o krtečkovi bylo napsáno: „Karel je nezmar… Když ho pochválíš, tak to bude brát jako důvod pro další tvorbu a když zkritizuješ, tak to bude brát jako důvod pro další a lepší tvorbu.“ Každý má prostě svůj styl psaní a i když je jejich psaní tak rozdílné, tak si dokáží o svých dílech promluvit, zhodnotit atd.

Co naleznete v podsekcících?

Večerníčky

Každý den (tedy když je múza), zde naleznete jednu kapitolu z chystané knihy. A proč název Večerníčky? Protože je Krteček píše většinou v noci (22-01).

UPOZORNĚNÍ: Toto je první draft (alfaverze – bez korekcí), proto se výsledná knížka může značně lišit.

Společný příběh

Vytváření příběhu na pokračování dle reakcí čitatelů (něco, jako Krtečkovi večerníčky, jen s tím rozdílem, že do toho budete moci mluvit – do děje). Diskuze je umožněna pod každým příspěvkem (kapitolou).

Příběhy na přání

Prostě příběh, který chcete číst, ale nedovedete ho napsat (většinou se bude jednat o krátké povídky a úvahy na vaše téma) – tady tak trochu Krteček váhá, zda a jak se mu to bude dařit.

O psaní nejen knih

Vše co se psaní knih a článků týče.

Vydáno

Knihy, co už jsou napsané a vydané.

Připravujeme

Chystané knihy, na kterých pracujeme.

Básně

Krteček je bude postupně přepisovat z papíru a sem tam přidá nějakou novou. Má jich v zásobě přes 4tis.

Vtipy