GPRO Strategie

Peníze: Jak spravovat své finance a vydělávat peníze? Chcete-li vyhrávat závody, potřebujete dobré auto, tým, dobrého jezdce, ale hlavně musíte umět spravovat své finance. Bez peněz nikdy nebudete konkurenceschopní.

Finanční správa

První chybou, kterou většina nových hráčů „Rookie“ dělá, je, že nevěnují pozornost svým financím. Okamžitě upgradují svá auta ze strachu, že nebudou konkurenceschopní, utrácejí peníze za „Staff & Facility“ v naději, že dosáhnou okamžitých pozitivních výsledků, kupují jezdce, kteří stojí 4 miliony dolarů na závod, jen aby mohli podávat dobré výkony, nasazují vysoké sázky v naději, že jezdec dojede jako první, ale většinou vypadne ze závodu nebo rozbije některé části vozu a rychle je použije. Bez ohledu na skutečné výsledky v prvních několika závodech, které nejsou vždy pozitivní, často dostávají v některých závodech negativní účet. Zde je několik malých tipů, které vám pomohou spravovat své finance a vydělávat peníze.

Auto: Při startování udržujte auto na úrovni 1, aniž byste vyměňovali jakékoli díly. V sekci CAR můžete vidět dobu trvání každého autodílu a cenu každého levelu. V průměru díly vydrží minimálně 3 závody v případě úspěchu, a i když nezískáte žádné body, v těchto závodech budete vydělávat peníze. Nebuďte netrpěliví a díly vyměňujte POUZE, když je pravděpodobné, že se rozbijí, ne dříve. Tímto způsobem utratíte méně peněz a budete moci své auto vylepšovat pomalu a bez velkého úsilí. Informace o opotřebení dílů naleznete v části OPOTŘEBENÍ. Když měníte díl, vždy upgradujte na vyšší úroveň, abyste na konci sezóny mohli mít auto vhodné pro amatérskou úroveň.

Zaměstnanci a zařízení:

Uveďte své obchodní prostory na maximální úroveň (úroveň 20 pro nováčky), zbytek nechte na 0 a neprovádějte žádné školení. Pro hledání nových sponzorů bude potřeba komerční sekce. Chcete-li vybrat sponzory, podívejte se na vyhrazenou sekci Driver-Sponzor.

Testovací okruhy: Testy jsou nezbytné k pochopení opotřebení pneumatik, získání bodů za auto, zvýšení odolnosti řidiče a pochopení některých údajů. Je to velmi užitečné od úrovně PRO, kde je rozdíl mezi hráči minimální a vše, díky čemu získáte pouhou desetinu vteřiny, je velmi užitečné. U Rookie však doporučujeme nepoužívat testy ze 2 důvodů. 1. stojí 1 milion dolarů, 2. protože používají autodíly. Opotřebení automobilových dílů není vždy stejné, díl 1. úrovně se opotřebuje mnohem více než díl 7. Obecně platí, že opotřebení se zvyšuje v průměru o 3 % s každou úrovní, kterou sestoupíte. Pokud tedy například kus na úrovni 7 nosí 20 %, stejný kus na úrovni 1 bude mít opotřebení asi 38 %. Proto na Rookie není radno testovat, ušetřit peníze a investovat je do upgradu vozu (nárůst výkonu bude lepší).

Řidič: dobrý řidič v Rookie vám umožní být konkurenceschopný i s vozem nižší úrovně. Pro výběr řidiče můžete navštívit vyhrazenou sekci Driver-Sponsor. Je důležité vybrat si dobrého řidiče, ale ještě důležitější je vybrat takový, který není tak drahý. Utratit přes 1 milion dolarů za závod je rozhodně příliš, existují dobří jezdci i za méně než 500 000 dolarů. Vyberte si jednu bez nabídek. Maximální povolená úroveň pro nováčka je 85, ale ne nutně budete muset získat takovou, která se blíží 85. Dokonce i jezdci s celkovým skóre nižším nebo rovným 80 jsou velmi dobří (často můžete najít řidiče mezi 75-80, kteří jsou dobří a levní).

Rizika: Rizika mají významný dopad na závod. Nastavení příliš vysokých rizik často vede k haváriím nebo rozbití dílů a/nebo příliš rychlému opotřebení. V nováčkovském riziku nastaveném na 40 je VELMI VYSOKÉ a je zbytečné hned nastavovat riziko na 70 nebo 80, abyste jeli rychle. Stejně jako v reálném životě může profesionál hodně tlačit, nováček udělá chyby nebo rozbije auto, pokud bude příliš tlačit. V ideálním případě můžete nastavit rizika v rozmezí 20 až 30, například: předjíždění 25, držení pozice 25, volná stopa 30, porucha auta 10. Pokud řidič udělá „příliš mnoho chyb, snažte se snížit riziko, stejně jako dobrý trénink . Pokud žádné nevydělá, můžete zkusit zvýšit riziko o pár bodů, ale v žádném případě nepřekračujte 40. Mnoho nováčků vyhrává s riziky od 20 do 25 Nikdy nebuďte netrpěliví při získávání bodů, spravujte své finance dobře, řiďte se našimi radami a uvidíte, že nejprve začnete získávat nějaké body a pak, pódium za pódium, zakončíte sezónu s dostatek bodů na postup. Budete mít také auto na dobré úrovni a dostatek peněz, abyste mohli začít v Amatérech bez větších potíží.

Základ této hry je nespěchat a ukládat data (a to všechna)!