Vražda na FF UK

Něco pro moralisty (p.s. berte to s nadhledem)

Projekt: vražda

Místo: FF UK

Technika: AI + spolupráce bezpečnostních složek

Média: celosvětové zprávy

Představme si na chvíli, že dané události @ 2023 se staly, ale poněkud jinak, než nám je předkládáno.

Žijeme v době kdy umělá inteligence (AI/UI) dokáže už všelicos a i filmový průmysl dokáže vyplodit věci, které se vymykají lidskému chápání.

Je tedy možné, aby právě na FF UK byl takovýto projekt „zřízen“?

Jen si to vemte FF – je co vlastně? Kdo tam studuje a jaké tam jsou obory?

Jejich základem je ono Shakespearovské: „Být, či nebýt?!“

Na kolik by asi takový projekt měl úspěšnost a dosah?

Myslíte si, že by to filmaři nezvládli? A co již zmíněná AI?

Jen si to vemte, vánoce za dveřmi a bum tohle…

Co když to má zakrýt něco daleko většího, co nemáme vědět?

A co třeba na vánoce vyhlásit státní smutek?

Ne, ne… nesměji se tomu, co se stalo, ale jen mě tak ta myšlenka napadla…

Zkuste si představit, že za nějakých 20 let se dozvíte konečně pravdu, a že právě tato událost byla jen uměle vytvořená a měla zakrýt největší podvod v historii lidstva…

Jak byste se pak na to tvářili?

Že je to necitelné vůči obětem? Nu je i není… V prvé řadě jde jen o smyšlený děj, v druhé o hodně extrémní hypotézu a ve třetí… Co takhle námět na knihu? Hm? Přečetli byste si ji?

ps. nijak to nezlehčuju, ale přijde mi to tak trochu zvláštní…


Můj osobní pohled na danou situaci pak zde:

Příklady táhnou.. a to je prostý fakt… těžko se vcítit do stavu pozůstalých, ale již dříve jsem se něčím podobným zajímal, ne přímo vraždami, ale i s těmi to má souvislost… jde o jistou toleranci k násilí (Atributy lásky) – však to ty „děti“ vidí všude, v TV, na netu, furt samý zprávy o tom kdo koho zabil ať už ve válce, či kdekoli jinde… a z čeho se formuje náš mozek? z viděného a slyšeného… dnes se rodina nedá nazvat rodinou, páč nikdo na nikoho nemá čas, čas sednout si a probrat to, co se dělo za celý den a to i toho co nás trápí, či s čím bychom chtěli pomoci… a tak jednáme sami, jak nejlépe můžeme a děláme spoustu zbytečných chyb a když už pohár přeteče a psychika to už nedává, tak se dějí takovéto věci… ano, možná mě ted budou spílat moralisté, ale co, nebo kdo byl tím prvním kamenem do těchto základů? Proč matky raději dítě posadí před televizi, místo toho, aby si s nimi hrály, či povídaly pohádky? Jsme už tak moc lapení technickou dobou, že zapomínáme na to nejdůležitěší – lidský kontakt a hodnotu člověka jako takového… Pochybení je tedy kde? Odpovězte si sami…

I ty, Brute?

takto nějak vypadá náš život… celý se ho snažíme žít jak nejlépe dovedeme a rány do zad nepočítáme… jenže když to jsou rány od našich nejbližších, tak je to ouvej… sami, zrazeni, opuštěni, podvedeni.,..

Komentáře

Napsat komentář